#Road2SUM Kolejne wizyty w szkołach

Cykl zajęć wyjazdowych #Road2SUM powoli dobiega końca. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie i I Liceum Ogólnokształcące im. J. Smolenia w Bytomiu

#Road2SUM Kolejne wizyty w szkołach

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy kolejne śląskie licea w ramach zajęć wyjazdowych #Road2SUM, które mają za zadanie zachęcenie uczniów szkół średnich do kontynuowanie edukacji w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Podczas zajęć zaprezentowaliśmy następujące aktywności:

• stanowisko Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu z mechaniczny fantom płuc palacza, fantom prezentujący wpływ palenia tytoniu przez matkę na płód, lampa UV, która sprawdza jak dobrze umyliśmy ręce)
  • naukę wkłuć dożylnych
  • naukę szycia chirurgicznego
  • trenażer laparoskopowy
  • profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych
  • kinesiotaping

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie:

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Smolenia w Bytomiu